ProfielWie ben ikMijn interessesMijn poëzieBerichtenVriendenBeheer

Dossier Zelfkennis: over het Magnetisch centrum, C-invloeden en Scholen

Een tekst aan eclectici gericht...
door Tsenne Kikke - woensdag 11 maart 2026 2:19

"Als een mens op een degelijke manier denkt en redeneert, ongeacht welke weg hij volgt om bepaalde levensproblemen op te lossen, moet hij onvermijdelijk naar zichzelf terugkeren en beginnen met het probleem van wat hij zelf is, en wat zijn plaats in de wereld om hem heen is, op te lossen. Want, zonder deze kennis zal hij geen centraal punt in zijn zoektocht hebben. Socrates' woorden, "Ken jezelf" blijven op allen, die 'ware kennis' en 'zijn' zoeken, van toepassing." - G.I. Gurdjieff - 'Views from the Real World'.

Ken jij jezelf? Als je in jouw hoofd denkt: "Natuurlijk, ken ik mezelf!", dan ben je op dit ogenblik hoogstwaarschijnlijk niet daar waar jij nu zou moeten zijn. Gegoogeld en verdwaald geraakt, beste bezoeker?... :-)

Maar, als je bereid bent toe te geven dat wie je bent soms verandert - of, hebt opgemerkt dat er een onbenoemd deel in je is dat losstaat van de stroom van jouw gedachten, en je je afvraagt wat dat wel kan zijn, dan kunnen de Gurdjieff-leerstellingen interessant voor je zijn... Indien je tevens over een magnetisch centrum beschikt, natuurlijk.

Het was Gurdjieff die beweerde dat mensen, die zich met Ware Zelfkennis bezighouden, een speciaal kompas in zichzelf meedragen; een kompas, waarvan de naald zich aangetrokken voelt tot de methode, leer of traditie die voor hen de juiste zou kunnen zijn. Hij noemde het 'Het magnetisch centrum'; een iets, dat bij het merendeel van de mensheid spijtig genoeg - of gelukkiglijk ontbreekt. Weet wel dat het aangeboren is en als het ware door de planeten gekleurd.

Anders gezegd: je hebt het in aanleg, of je hebt het niet, en dan het heeft dan ook geen zin om nu verder te lezen... Om die reden staat de rest van de tekst in eclecticus.

"Vind mensen, die in zichzelf zowel de motivatie als de aangeboren drijfveer hebben om aan hun Innerlijke Zelf te werken, en we zullen hen gidsen."

DIMschool vzw, de énige gespecialiseerd in Zelfkennis, zijnde: het kennen van het Zelf -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

En, voel jij je geroepen om Spiritualia te sponsoren?
Klik dan op deze link. Alvast bedankt!

Overschrijven kan ook via: IBAN: BE22 7795 9845 2547 - BIC: GKCCBEBB

Indien je zo'n (bak)steentje bijdraagt, ook via een aankoop of een Zoek&Vind abonnement, mogen we jouw naam hieronder publicerenLaat het ons weten!

Ook kan je dus in onze webshop iets aankopen, waaronder:
Archetypen vragenlijst
Kristallen schedels
Pendels
Purperen plaatjes
Wierook & Benodigdheden

Voor de 'Zoekers naar hun Innerlijke Waarheid' is er...: Eclecticus!

En, dan heb je nog ...

DIMschool biedt 10 interessante privé-sessies aan waaruit jij kan kiezen!
Dossier Zelfkennis: Over de Handleiding Pendelen van A tot Z     
'Eclecticus': een korte introductie… 
Wat is jouw Archetype ? En, ken je ook die van jouw partner?

Een Cursus in Wonderen - A Course in Miracles: een introductie.

Interesse in Kabbala en de Boom des Levens?

Pssst! Jij, ja jij! Leren werken met Runen?… De handleiding is beschikbaar!

Commentaar


Wees de eerste om te reageren!

Reageer


Opgelet: momenteel ben je niet ingelogd. Om onder jouw eigen naam te posten kun je hier inloggen.

Mijn naam:
Mijn e-mail adres:
Mijn commentaar:
Verificatie:
Typ de code hierboven in:


School voor ontwikkeling van De Innerlijke Mens


Adverteer op Spiritualia
Adverteren
Zoek&Vind
Meer
Spiritualia
Contact
Copyright © 2008-2026 Spiritualia. Alle rechten voorbehouden. | Privacy Statement | Gedragscode | Algemene Voorwaarden | Auteursrecht