ProfielWie ben ikMijn interessesMijn poëzieBerichtenVriendenBeheer

Petra De Sutter ging dieper in op de AI-heisa…

“Wilde speech spijzen met citaten, maar ga dat nooit meer doen.”
door Tsenne Kikke - zondag 18 januari 2026 18:58

Petra De Sutter blikte vanochtend terug op de heisa rond de door AI verzonnen citaten in haar openingsspeech van onder anderen Einstein. Ze gaf daarbij toe fouten te hebben gemaakt, maar sprak ook van een 'interne' lek'.

De Sutter gaf tot nu toe enkel een korte reactie op de heisa, waarin ze verklaarde dat ze “haar les had geleerd”. In Deinze ging de UGent-rector verder in op de kwestie. Ze gaf onder meer toe dat ze “in de val” van artificiële intelligentie was getrapt. “Ik heb mijn speech – waaraan ik tijdens mijn vakantie in augustus drie weken heb geschreven – willen spijzen met een aantal citaten. Ik denk niet dat ik dat ooit nog ga doen”, verklaarde De Sutter.

Naar eigen zeggen was ze indertijd niet volledig op de hoogte van de beperkingen van AI. “Ik weet nu dat AI copyrightbeperkingen heeft en dus uiteraard geen citaten letterlijk of stukken tekst mag produceren. Dat is voorzien in de beperkingen die AI eigenlijk stuurt. Wist ik niet in augustus vorig jaar, voor alle duidelijkheid”, aldus de rector

Hoewel de verzonnen citaten achteraf werden gecorrigeerd op de website van de UGent, gaf de rector toe dat het fout was om daar geen disclaimer bij te plaatsen.

Lek

Daarmee was de kous echter niet af. De Sutter sprak van een 'interne lek' waardoor de fout naar buiten kwam. “Dat valt samen met het moment waarop ik mijn eredoctoraat in Amsterdam zou in ontvangst nemen. Dus ik heb dat dan teruggetrokken, omdat ze daar plots ook een mediastorm kregen”.

Storm op sociale media

De Sutter betreurde dat de discussie rond het incident al snel persoonlijk werd. “De storm van anderhalve week geleden heeft veel mensen verbaasd. Het ging allang niet meer alleen over mijn openingsrede. Ik zou daar liever niet op ingaan, omdat het helaas iets is wat ik nu al tien jaar meemaak. Zeker op sociale media. Er komt van alles naar boven”, zei ze.

De rector nam zich nu voor om het interne debat over AI verder aan te scherpen. “Ik denk dat AI een risico inhoudt, omdat we nog niet begrijpen hoe ver het gaat en wat het kan (...). De vragen rond AI, daar hebben we vandaag nog geen antwoorden op. We gaan dat debat openen. We hebben al stappen voorzien om een symposium rond AI te organiseren”, aldus De Sutter.
 

"Vind mensen, die in zichzelf zowel de motivatie als de aangeboren drijfveer hebben om aan hun Innerlijke Zelf te werken, en we zullen hen gidsen."

DIMschool vzw, de énige gespecialiseerd in Zelfkennis, zijnde: het kennen van het Zelf -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

En, voel jij je geroepen om Spiritualia te sponsoren?
Klik dan op deze link. Alvast bedankt!

Overschrijven kan ook via: IBAN: BE22 7795 9845 2547 - BIC: GKCCBEBB

Indien je zo'n (bak)steentje bijdraagt, ook via een aankoop of een Zoek&Vind abonnement, mogen we jouw naam hieronder publicerenLaat het ons weten!

Ook kan je dus in onze webshop iets aankopen, waaronder:
Archetypen vragenlijst
Kristallen schedels
Pendels
Purperen plaatjes
Wierook & Benodigdheden

Voor de 'Zoekers naar hun Innerlijke Waarheid' is er...: Eclecticus!

En, dan heb je nog ...

DIMschool biedt 10 interessante privé-sessies aan waaruit jij kan kiezen!
Dossier Zelfkennis: Over de Handleiding Pendelen van A tot Z     
'Eclecticus': een korte introductie… 
Wat is jouw Archetype ? En, ken je ook die van jouw partner?

Een Cursus in Wonderen - A Course in Miracles: een introductie.

Interesse in Kabbala en de Boom des Levens?

Pssst! Jij, ja jij! Leren werken met Runen?… De handleiding is beschikbaar!

Commentaar


Wees de eerste om te reageren!

Reageer


Opgelet: momenteel ben je niet ingelogd. Om onder jouw eigen naam te posten kun je hier inloggen.

Mijn naam:
Mijn e-mail adres:
Mijn commentaar:
Verificatie:
Typ de code hierboven in:


School voor ontwikkeling van De Innerlijke Mens


Adverteer op Spiritualia
Adverteren
Zoek&Vind
Meer
Spiritualia
Contact
Copyright © 2008-2026 Spiritualia. Alle rechten voorbehouden. | Privacy Statement | Gedragscode | Algemene Voorwaarden | Auteursrecht