ProfielWie ben ikMijn interessesMijn poëzieBerichtenVriendenBeheer

Hoe bijgelovig zijn hedendaagse gelovigen?

Wie wordt de nieuwe paus?
door Tsenne Kikke - woensdag 7 mei 2025 17:30

Vandaag las ik een artikel, getiteld: "Gelovigen bidden in Mechelse Sint-Romboutskathedraal voor verkiezing van nieuwe paus" en stond versteld van het feit dat mensen via hun gebed en het bijwonen van een mis de verkiezing van de nieuwe paus zouden kunnen beïnvloeden.

Het conclaaf in Rome dat een nieuwe paus moet aanduiden is vandaag wel degelijk van start gegaan. Op verschillende locaties vonden er vieringen plaats waarin gebeden wordt voor deze verkiezing van een nieuwe bisschop van Rome. In de Sint-Romboutskathedraal in Mechelen leidde Mgr. Terlinden de eucharistieviering.

In een zijkapel van de Mechelse Sint-Romboutskathedraal vindt er elke middag om 12 uur een misviering plaats. Vandaag stond die viering in het teken van dat conclaaf. “We bidden hier samen voor de keuze van een nieuwe paus”, zei Monseigneur Luc Terlinden. “In het licht van het evangelie en de kracht van de Heilige Geest is dit heel belangrijk voor ons, gelovigen. We zoeken geen politieke leider, maar wel een goede herder voor de Kerk van vandaag. Ik hoop op iemand die Jezus en de mensen liefheeft. Maar ook op iemand die het werk van paus Franciscus verderzet. In het bijzonder wat betreft de hervorming van de Kerk en een grotere integratie van alle gelovigen.”

- Pascale uit Muizen kwam om te bidden. “Vandaag speciaal voor de verkiezing van een nieuwe paus. Ik hoop op iemand die even charismatisch is als de vorige. Iemand die enthousiast is naar de mensen toe en voor ons, gelovigen, een voorbeeld is.” 
- André uit Mechelen komt elke dag naar de mis als hij in de mogelijkheid is. “De nieuwe paus zou volgens mij niet te conservatief mogen zijn, maar ook niet te modern. Wat ik hoop is dat hij eindelijk het vijfde geheim van Fatima zal onthullen. Ik denk dat dat zou kunnen helpen om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te beëindigen.”

- Vanessa uit Mechelen is ook iemand die bijna dagelijks naar de misviering komt. “Ik kom heel graag om mijn dag een stabiele basis te geven. De nieuwe paus zou wat mij betreft iets conservatiever mogen zijn. Niets dat er iets mis was met paus Franciscus, maar het mag iets traditioneler.”

- “Ik kom praktisch iedere dag naar de misviering”, zei ook Micheline uit Muizen. “Vandaag wou ik er zeker bij zijn. Ik wil mee bidden voor onze nieuwe Heilige Vader. Voor mij zou de nieuwe paus een voorbeeld van hoop moeten zijn voor alle pelgrims. Hij zou liefst heel dicht bij de mensen moeten staan.”

Bron: GVA

"Op verschillende locaties vonden er vieringen plaats waarin gebeden wordt voor deze verkiezing van een nieuwe bisschop van Rome," stond er. In elk geval mogen de gelovigen gerust zijn: dankzij hun gebed komt er een nieuwe paus die aan hun beeld en gelijkenis zal voldoen! Toch tof te lezen dat er mensen zijn die een steentje willen bijdragen, hé! Nu nog bidden opdat al het wereldse geweld, waaronder de huidige oorlogen, plots ophouden...

"Vind mensen, die in zichzelf zowel de motivatie als de aangeboren drijfveer hebben om aan hun Innerlijke Zelf te werken, en we zullen hen gidsen."

DIMschool vzw, de énige gespecialiseerd in Zelfkennis, zijnde: het kennen van het Zelf -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

En, voel jij je geroepen om Spiritualia te sponsoren?
Klik dan op deze link. Alvast bedankt!

Overschrijven kan ook via: IBAN: BE22 7795 9845 2547 - BIC: GKCCBEBB

Indien je zo'n (bak)steentje bijdraagt, ook eventueel via een aankoop of een Zoek&Vind abonnement, mogen we jouw naam hieronder publicerenLaat het ons weten! -

Ook kan je dus in onze webshop iets aankopen, waaronder:
Archetypen vragenlijst
Kristallen schedels
Pendels
Purperen plaatjes
Wierook & Benodigdheden

Voor de 'Zoekers naar hun Innerlijke Waarheid' is er...: Eclecticus!

En, dan heb je nog ...

DIMschool biedt 10 interessante privé-sessies aan waaruit jij kan kiezen!
Dossier Zelfkennis: Over de Handleiding Pendelen van A tot Z     
'Eclecticus': een korte introductie… 
Wat is jouw Archetype ? En, ken je ook die van jouw partner?

Een Cursus in Wonderen - A Course in Miracles: een introductie.

Interesse in Kabbala en de Boom des Levens?

Pssst! Jij, ja jij! Leren werken met Runen?… De handleiding is beschikbaar!

En, dan hebben we nog een 650-tal sterk afgeprijsde boeken!

Commentaar


Wees de eerste om te reageren!

Reageer


Opgelet: momenteel ben je niet ingelogd. Om onder jouw eigen naam te posten kun je hier inloggen.

Mijn naam:
Mijn e-mail adres:
Mijn commentaar:
Verificatie:
Typ de code hierboven in:


School voor ontwikkeling van De Innerlijke Mens


Adverteer op Spiritualia
Adverteren
Zoek&Vind
Meer
Spiritualia
Contact
Copyright © 2008-2025 Spiritualia. Alle rechten voorbehouden. | Privacy Statement | Gedragscode | Algemene Voorwaarden | Auteursrecht