Reeds eerder heb ik het meermaals over chemtrails gehad. Ikzelf weet niet wat ik er precies van moet denken, doch de ex-premier Bill Vander Zalm uit Brits-Columbia, een provincie van Canada, maakt zich er zorgen over en deelde dit onlangs mee aan diverse Canadese politici.
Ons wordt gezegd dat de zogenaamde chemtrails gewoonweg condensatiesporen zijn die door vliegtuigmotoren in de lucht worden achtergelaten. Toch is het overduidelijk dat deze strepen, tegen alle verwachtingen in, niet snel verdwijnen, integendeel.
Men beweert dat het geen contrails zijn maar chemtrails, die naar het schijnt zeer kleine schadelijke deeltjes bevatten, waaronder aluminium en barium. Volgens Vander Zalm ontstaan er - als gevolg van al dat gesproei - verhoogde gevallen van kanker, Alzheimer en de Ziekte van Parkinson.
Vander Zalm merkte op dat hij zich ervan bewust is dat zelfs regeringsleiders er niet al teveel van afweten. Regeringen worden doelbewust in het donker gelaten, beweert hij, en de meeste projecten worden door private firma's uitgevoerd, die op hun beurt onderaannemers aanspreken om 'het vuile werk' uit te voeren.
Eerder vermeldde ik reeds dat er plannen werden ontwikkeld om het opwarmen van de Aarde tegen te gaan; plannen, die het sproeien van aluminium en barium noodzakelijk maken. Deze minuscuul kleine deeltjes kaatsen het zonlicht terug de atmosfeer in. Een bijna 1.000 pagina's omvattende studie beschrijft hoe vliegtuigen wereldwijd zullen worden ingezet om een kunstmatig wolkendek aan te leggen teneinde de overtollige warmte terug de ruimte in te kaatsen.
Anderen geven toe dat pollutie iets is dat drastisch moet worden aangepakt, maar zeggen daarbij dat het niets te maken heeft met de opwarming van de Aarde. Dit laatste is gewoonweg een natuurlijk fenomeen; een iets, dat zich reeds meermaals in het verleden heeft voorgedaan. Dezelfde mensen beweren bovendien dat al wat men over chemtrails schrijft dient om mensen bang te maken en om dingen te rechtvaardigen die over een periode van tijd bepaalde firma's veel geld kunnen opbrengen. HIer wordt vooral naar geoengineering verwezen.
Ook over de chemtrails bestaat er veel discussie en tegenstrijdige meningen. In onderstaande video komen twee vragen aan bod, namelijk: (1) Wat in godsnaam zijn ze aan het sproeien? - en, (2) Waarom zijn ze aan het sproeien?

Op heldere dagen zie je dikwijls vliegtuigstrepen in de lucht. De warme lucht van de vliegtuigmotoren bevat heel wat waterdamp. In de koude bovenlucht (typisch min 40 graden Celsius) zal de waterdamp condenseren. De ijskristallen vormen lange strepen aan de hemel: vliegtuigstrepen of contrails. Contrails is een samentrekking van de Engelse woorden condensation en trails. In sommige omstandigheden kunnen die contrails lang blijven bestaan (meer dan 24 uur) en lijkt de hemel bezaaid met vliegtuigstrepen.
Tot daar de theorie. Via internet wordt de laatste jaren verkondigd dat die vliegtuigstrepen niet zo onschuldig zijn als ze er uit zien. Men beweert dat sommige contrails ook allerlei gifstoffen, bedwelmende stoffen en virussen bevatten en dat deze gesproeid worden door militaire "tanker"-toestellen, door gespecialiseerde privé-maatschappijen (bvb. Evergreen in de USA) of door burgerluchtvaartuigen (bvb. Ryan Air). Er zouden dus op wereldwijde schaal chemicaliën worden gesproeid vanuit vliegtuigen om de mensen te vergiftigen/rustig te houden/ziek te maken, vandaar de naam chemtrails.
Het lijkt te gek voor woorden, maar de voorstanders van chemtrails zijn erg overtuigd van hun gelijk. De wetenschappelijke wereld volgt hen daarin niet. Zowel het KMI in Ukkel als het Nederlandse KNMI (De Bilt) worden voortdurend bestookt met mails om "de waarheid te vertellen". Tja...
Mij lijkt het alvast een zeer twijfelachtige (zeg maar ridicule) theorie. De lucht op grote hoogte mengt immers niet zo goed met de lucht helemaal onderaan in de atmosfeer. Het sproeien van stoffen op een hoogte tussen 8 en 12 km is dus een weinig doeltreffende methode om de mensheid in slaap te wiegen.Als de overheid ons echt wil vergiftigen, zouden ze veel beter de lucht in metrostations besmetten. Dat hebben alvast sommige terroristen goed begrepen.
Natuurlijk produceren vliegtuigmotoren (net zoals alle verbrandingsmotoren) een heleboel vervuilende stoffen. De koolstofdioxide-problematiek is bekend... om nog maar te zwijgen over het fijne stof in de atmosfeer. Maar die stoffen worden niet stiekem in de atmosfeer geloosd. We doen het trouwens allemaal als we de auto starten. Misschien eens nadenken over je mobiliteit?
Een zeer goede site over al de heisa rond chemtrails en samenzweringstheorieën vind je hier. Meer kritische artikels vind je hier en hier.
Van de Vlaamse MilieuMaatschappij kreeg ik volgend bericht:
De VMM meet zware metalen in zwevend en neervallend stof. Deze metingen zijn geconcentreerd rond potentiële verontreinigingsbronnen (ferro en nonferro metalen industrie) en in het kader daarvan voeren wij ook achtergrondmetingen uit op niet of weinig door zware metalen vervuilde locaties.
In de loop der jaren zijn ons daarbij geen merkwaardige of onverklaarbare concentraties of evoluties opgevallen. De meetresultaten duiden op een link met industriële bronnen. Met uitzondering van enkele hot spots, worden de EU grenswaarden gerespecteerd.
In het project Chemische karakterisatie (Chemkar) van fijn stof werd onder meer aluminium en magnesium gemeten. Ook hier is in het jaarverloop van de 6 stations niks opmerkelijk te zien. De resultaten van de verschillende meetnetten en het Chemkar-project worden ter beschikking gesteld op www.vmm.be.
Zo hoor je het ook nog eens van iemand anders.
En tenslotte: het Vlaamse Milieurapport MIRA kan je jaarlijks integraal nalezen. Van samenzweringen is geen sprake.
- Frank Deboosere -