Hoe langer je aan Zelfkennis doet, hoe bewuster je als mens leeft. Je wordt je ook meer en meer bewust dat alles energie is. Zelfs ons eigen lichaam is opgebouwd uit atomen en moleculen die permanent in beweging zijn, ontstaan, afsterven, en energieën uitstralen. Met andere woorden: elke mens beschikt over een eigen uitstraling, en de kwaliteit ervan is afhankelijk van de inhoud van elk cel, elk weefsel, elk orgaan, elke spier... kortom: mensen die elkaar ontmoeten, voeden elkaar met elkaars energieën.
Volgens het christendom (niets met katholicisme te maken, want dat is een -isme) zijn de 3 vormen van voeding allerbelangrijkst, namelijk: zuurstof, voeding en indrukken (= prikkels). 'Hemelse manna' kan als extra voeding worden beschouwd.
De kunst bestaat er dus uit om jezelf op een gezonde manier te voeden. Dit slaat ook op de gezegde: 'een gezonde geest in een gezond lichaam'. Dus, ben je in wezen verplicht om selectief te werk te gaan en niet alle energieën, die mensen zomaar uitstralen, in jezelf op te nemen als een spons, et cetera. Anders gezegd: hoe 'tof' een persoon ook mag ogen, sommige energieën moet een mens durven mijden.
Zelfs een Jezus, die tenslotte met het zwaard kwam, zei: "Laat de doden de doden begraven." Anders gezegd: een ziel heeft een lichaam als voertuig nodig, maar een lichaam heeft geen ziel nodig om in leven te blijven. Tenslotte geeft men de geest als men sterft, niet de ziel ... Ter communie gaan is een uitwisseling van energieën, een heilig gebeuren, omdat men vooral manna toegevoegd krijgt aan de eigen inhoud, et cetera. Maar dit alles is eerder materie voor mensen die aan Zelfkennis doen, en deel uitmaakt van onze afdeling 'Eclecticus'.
Hopelijk ben ik een beetje duidelijk geweest en zelfs mensen, die nooit aan Zelfkennis hebben gedaan, kunnen me misschien hebben begrepen. Mensen, die wél aan Zelfkennis doen, weten ondertussen al dat een mens niet dat lichaam is, maar wel de inhoud, zolang die niet ontbreekt, of vervormd is.
Boeddha's woorden: 'Als je een hoer omarmt, omarm je een dode', klinken misschien hard in de oren, maar niet als men het bovenvermelde een klein beetje begrijpt. Hoe gezond is het om jezelf met dat soort van uitstralingen te voeden? Toch ben ik ervan overtuigd dat prostituees - of ze er nu geld voor vragen, of niet - ook warme, toffe, lieve mensen kunnen zijn.
Dit was een enorm lange aanloop om tot ons nieuwsberichtje te komen ...
Nog een extra woordje uitleg ... Alles begon toen pastoor Luc Buyens uit Reusel geweigerd heeft de 24-jarige homoseksuele prins carnaval, Gijs Vermeulen, de communie te geven.
Voor mij draait de discussie niet zozeer rond het onderwerp homofilie - want, waarom zou men zich daaraan storen zolang men er niet zélf bij betrokken wordt - maar wél over ja dan neen de communie te mogen ontvangen als je homo of lesbisch bent. Volgens de paus, maar ook volgens aartsbisschop Léonard, is het antwoord een radicale 'neen'.
Andere vragen die daaruit logischerwijze voortspruiten zijn, onder andere: mogen priesters/nonnen huwen? Er holebische praktijken onderling op nahouden? Mogen homo's en pedofielen priester worden? Missen opvoeren? Et cetera.
Vanuit de geest van de religie moeten er dus grenzen worden getrokken - en, eenmaal daar, mogen ze niet worden overschreden.
Benoeming aartsbisschop Léonard:
In Mechelen hebben zaterdag jongstleden zo'n zestigtal holebi's en sympathisanten geprotesteerd tegen de benoeming van André Léonard tot aartsbisschop van Brussel-Mechelen. Ze overhandigden hem een studiepakket. Ik ben écht benieuwd wat daar allemaal kan instaan.
Léonard had eerder al laten weten dat hij homoseksueel gedrag als iets 'abnormaals' beschouwt. De holebi's pikten dat echter niet en gaven de religieuze man een informatiepakket om zich 'beter te kunnen informeren over homoseksualiteit'.
Feiten zijn feiten: je moet homo zijn vooraleer je erover kunt meespreken. Maar Léonard heeft nooit beweerd dat holebi's als mensen abnormaal zijn. Wel houden ze er een abnormaal seksueel gedrag op na. Zo is iemand die veel alcohol drinkt geen abnormaal mens, maar als hij agressief gedrag vertoont mogen we hem daar wel opmerkzaam op maken.
Vooraf vond er een korte protestmars plaats. De holebi's verzamelden zich aan het Mechelse treinstation. Ze hadden ballonnen in hartvorm mee en één grote regenboogvlag. Ze stapten vervolgens door het centrum naar de Sint-Romboutskathedraal. Naar het schijnt bevonden zich onder hen ook leden van de Afrikaanse gemeenschap en van de socialistische vakbond.
"We zijn niet met overdreven veel, maar de deelnemers zijn wel heel divers," zei Sepp Geert, de woordvoerder van 'Wel Jong Niet Hetero'. De manifestanten hoopten de aartsbisschop een cadeau te kunnen overhandigen. 'Een informatiepakket dat hem kan helpen zijn achterhaalde ideeën te veranderen.'
"Monseigneur Léonard heeft zich herhaaldelijk negatief over ons uitgelaten," aldus één van de manifestanten. "Hij noemde ons ziek en mensen met een gebrekkige psychologische ontwikkeling. Dat kunnen we niet zomaar aanvaarden. Zijn opvattingen over homoseksualiteit als iets abnormaals zijn verouderd."
Tijdens de eucharistieviering in een bomvolle kathedraal verwees Léonard naar de gasexplosie in Luik, de treinramp in Buizingen, de rampen in Madeira, Haïti, Chili, en naar de golf van ontslagen in België. Aan de holebi-affaire spendeerde hij geen woord.
Onder meer premier Yves Leterme, de ministers van Justitie en Defensie Stefaan De Clerck en Pieter De Crem, Vlaams minister-president Kris Peeters en de Bart Somers, burgemeester van Mechelen, waren present.
's Hertogenbosch...
In Nederland waren ze ook niet te stoppen ... Honderden homo's hebben voorbije zondagochtend de kerkdienst in de Sint-Janskathedraal in Den Bosch verstoord. Toen de pastoor van Sint-Jan in zijn preek stelde dat bij de ontvangst van de communie de juiste beleving van seksualiteit hoorde, verlieten tientallen actievoerders met veel kabaal de kerk.
Indien je mijn inleidende tekst ietwat begrepen hebt, kun je misschien beseffen wat men in de Kerk onder 'de juiste beleving van seksualiteit' verstaat. Het is tenslotte een uitwisseling van energieën. Of, denk je soms van niet?
Aartsbisschop Léonard vergeleek homoseksualiteit met anorexia
Zo staat er in een ander nieuwsbericht dat de kersverse aartsbisschop André-Joseph Léonard opnieuw controversiële uitlatingen heeft gedaan rond holebi's. Op de Franstalige tv-zender RTL-TVI vergeleek hij homoseksualiteit met de eetstoornis anorexia.
Léonard deed zijn uitspraak in het programma 'Controverse'. Hij herhaalde dat holebi's niet abnormaal zijn, maar hun houding wel. Volgens hem is homoseksualiteit een ongezonde vorm van seksualiteit. Vervolgens maakte hij een vergelijking met anorexiapatiënten. Maar vooraf vermeldde hij wel om anorexia niet te identificeren met homofilie. Doch, ondanks deze eenvoudige verwittiging deden de mensen dat wel, omdat men enkel datgene wil horen wat men horen wil.
"Ik zeg niet dat de situaties hetzelfde zijn, maar laat mij een vergelijking maken: neem nu anorexia. Anorexia is niet te rijmen met eetlust, maar ik zal niet zeggen dat wie aan anorexia lijdt, abnormaal is."
Philippe Grolet, voorzitter van het Centre d'Action Laïque, de Franstalige versie van de Unie Vrijzinnige Verenigingen, noemde de vergelijking schandalig. "Van het moment dat er een vergelijking wordt gemaakt tussen homoseksualiteit en anorexia, wordt geïnsinueerd dat homoseksualiteit een ziekte is."
Vandaag de dag moet men natuurlijk wel op zijn woorden letten, gewoonweg omdat er zoveel holebi's rondlopen die zich kunnen gekwetst voelen. Maar hoe in godsnaam kan men nu nog zijn eerlijke mening uitspreken zonder te kwetsen, zelfs als het niet in de bedoeling ligt? Mensen als Léonard trachten zich gewoonweg aan de christelijke regels te houden, zelfs indien bepaalde mensen hen niet kunnen, of willen, begrijpen. Om die reden zei hij ook eens dat 'elke mens contact moet maken met zijn eigen geweten'. In de veronderstelling natuurlijk dat die mens een geweten heeft.
Ofwel praat men naar iemands mond - anders gezegd: men zegt het één en men denkt het andere - of, men zegt zijn mening, openlijk - resulterend in het feit dat men in wezen verplicht is zijn woorden terug te nemen, of te verbloemen, afhankelijk van de respons.
Natuurlijk zijn holebi's ook lieve, zachtaardige en leuke mensen. Natuurlijk is homofiel zijn geen ziekte, slechts een speling van de natuur, misschien. Ik noem het: 'het einde van de lijn'. En in wezen ben ik Moeder Natuur daarvoor dankbaar.
Zo zei Léonard: "Iemand die moeilijk zijn mannelijkheid beleeft, omdat hij een diepe homoseksuele neiging heeft ..., dat stelt wel een probleem."
Als we aartsbisschop Léonard willen begrijpen, zijn we verplicht heel eventjes cru te zijn en de dingen bij hun naam te benoemen, zonder te willen kwetsen. Maar door rond de pot blijven draaien en diplomatisch te willen blijven, komen we nergens. Houd ook rekening met de inleidende woorden van dit bericht...: met betrekking tot 'uitwisseling van energieën', weet je nog? In wezen moet elke bewuste mens de volgende gedragingen aanvaarden als 'normaal' ... - zo niet, komt die persoon in conflict met andersdenkenden. Voorbeelden hiervan zijn ...
1) Dat twee mannen elkaar liggen de tongkussen, is een normaal, natuurlijk iets.
2) Dat de ene man de andere man masturbeert, is een normaal, natuurlijk iets.
3) Dat een penis in een achterwerk wordt gestoken, is een normaal, natuurlijk iets.
4) Dat de vrouwelijke energieën vervangen kunnen worden door het vrouwelijke, of mannelijke in de man, is een normaal iets.
5) Als slechts één persoon homofiel is, is dat misschien iets 'abnormaals', maar als er wereldwijd miljoenen holebi's onze wereld bevolken, moeten we dat langzaamaan als iets normaals gaan beschouwen. Daarom zei Léonard: "Democratische structuur is een moeilijk woord, want de kerk werkt niet volgens democratische regels."
Het is een feit dat de meerderheid van de westerse maatschappij - met de nadruk op 'westerse' - homofilie heeft aanvaard. Hoe kan het anders? Stel, dat je als ouder van je eigen zoon te horen krijgt: "Pa, ma, ik heb zeer goed nieuws voor jullie: ik ben homo!" Als een mens niet wil breken, móet hij wel buigen. Of ben ik dan weeral zó verkeerd ?
Dat doet me denken aan die poster, die ik ooit eens heb gezien. Daarop zagen we een enorm grote drol waarop tientallen vliegen zaten. Het onderschrift luidde: "Uitwerpselen eten is gezond! 10 miljard vliegen kunnen niet verkeerd zijn."
Ikzelf heb zeer vele homo's en lesbiennes in mijn vrienden- en kennissenkring. Dit neemt niet weg dat elke religie ergens haar grenzen moet trekken, en als men zich niet naar de regels van die godsdienst kan onderwerpen, hoeft men die godsdienst niet te vervoegen.
In elke democratie wordt dit 'vrijheid' genoemd. In een democratische wereld verplicht niemand een mens om het katholicisme, het christendom, het islamisme, het judaïsme, over onder welk -isme te belijden. Maar, als men dit dan tóch uit eigen vrije wil doet, doet men er goed aan om zich aan de regels te houden, zonder die regels te willen vervormen, krom te trekken, of je eigen meningen op te dringen, omdat je er koste wat kost 'wenst bij te horen'. In elke democratische wereld noemt men dat 'opdringerij'.
Over abortus ...
Léonard's woorden waren: "Tegen de vrouwen die abortus hebben ondergaan kan ik zeggen: je hebt iets heel erg gedaan. Elk jaar belanden 50.000.000 kinderen van de moederschoot recht in de vuilbak, 50 miljoen. Maar dat kind, dat niet toegelaten werd om ter wereld te komen, is naar de hemel. Het gaat je vooraf. En als je zelf op het einde van je leven in het hiernamaals aankomt, zal je ongeboren kind je als eerste ontvangen en je begroeten met je echte naam: 'Mama'," waarop een 'Amen' volgde.
Op dat moment is het misschien de beurt aan dat kind om die persoon te verwerpen., recht de hel of het vagevuur in - teneinde haar de weg naar die 'hemel' te ontzeggen. Wie weet? Misschien heeft Léonard gelijk? Wie kan het ons zeggen?...
Tot besluit: Ik heb deze vraag reeds afgedrukt, en eenieder kan die voor zichzelf stellen: "Als jij vader/moeder word op het moment van de conceptie, vanaf wanneer wordt jouw kind jouw zoon of dochter, en geen voorwerp dat in een vuilnisbak belandt?"...